Bronz z Mistrovství Evropy a další skvělé výsledky středočeských bikerů !!!

8. 9. 2017

Po MČR v Brně byla oficiálně oznámena nominace na srpnové Mistrovství Evropy MTB Cross Country v kategoriích do 15 let (U15) a do 17 let (U17).

ME MTB XCO pro kategorie žáků (U15) a kadetů (U17) se každoročně koná v rakouském Grazu. Letos to bylo v termínu od 14. do 18. srpna. Českou Republiku zde reprezentovaly také čtyři závodníci ze Středočeského kraje. Bronzový medailista z loňského ME David Šulc z CS IVAR Author teamu a tři závodnice z oddílu ADASTRA Sokol Veltěž.

Tradiční účastnice Magdalena Mišonová, loni bronzová Zuzana Kadlecová a Aneta Novotná. Jako bonus pro náš kraj byla pak účast Veroniky Mišoňové z ADASTRA Sokol Veltěž v holandském týmu, a tak i Verča si odbyla svoji premiéru na ME.

Všechny během jednoho týdne čekaly tyto disciplíny:

- Team Time Trial - týmová časovka
- XCO Team Relay - štafety
- XCO Combined - technický parkůr a stíhačka
- XC X-Large - minimaraton
- XCO - olympijské cross-country

Aneta Novotná završila veleúspěšnou sezónu získáním bronzové medaile z Mistrovství Evropy v kategorii U15. Aneta dokonce v polovině týdne vozila růžový dres vedoucí závodnice. Magdalena Mišoňová vybojovala vynikající 7. místo v našlapané konkurenci 80 závodnic v kategorii U17, kde jí zdatně sekundovala teamová parťačka Zuzana
Kadlecová, která skončila na celkovém 16. místě! Zuzka předvedla, že s ní soupeřky musí v příštím roce počítat, a to zejména v minimaratónu, kde si dojela pro 8. místo.

Poprvé v mezinárodní konkurenci se neztratila ani Veronika Mišoňová, a to hlavně super výkonem ve stíhačce, který jí katapultoval na velké podium (TOP 10). Toto její  „etapové“ 8. místo bylo pro všechny velkým překvapením, a celkově Verča vybojovala 25.místo ze 65 bikerek.

David Šulc předváděl po celý týden vynikající výkony, zejména se zasloužil o vynikající výsledek ve štafetách (7. místo) a parádně mu sedl poslední závod XCO (20. místo). David celkově obsadil 26. místo v těžké konkurenci 154 závodníků.

CCM Kolín vynikající prací s mládeží tedy opět potvrdil, že je pravidelným dodavatelem reprezentantů v těchto věkových kategoriích, kteří dosahují vynikajících výsledků i na