Kladno má svoji Velo Akademii

23. 4. 2020

V Kladně už dva roky funguje úspěšně projekt Velo Akademie, který je určen zejména pro nejmladší adepty cyklistiky, ale nejen pro ně. Velo Akademie organizuje jak pravidelné tréninky, tak i cyklistické akce jako závody, či společné cyklovyjížďky a podílí se na budování i cyklistické infrasturktury ve městě...

Velo Akademie je mimo tréninkové činnosti aktivní i v budování cyklistických sportovišť. Už nyní z její iniciativy funguje pumtrack Sítná, který byl slavnostně otevřen 1. prosince 2019 a v nejbližší době bude přibude další pumtrack - Bresson. Kladno se tak zřejmě stane prvním městem v ČR se dvěma pumtracky! Ve fázi těsně před začátekm ralizace je další projekt, kterým jsou Bike Traily Mayrau.

I v organizační činnosti mají členové Velo Akademie smělé plány. V budoucnu by rádi organizovali cyklistické závody v Kladně a okolí jak pro širokou veřejnost, tak i pro výkonnostní a vrcholové cyklisty a to zejména v disciplínách MTB a cyklokros.

Aktivity Velo Akademie oslovily město Kladno natolik, že jeden z členů dostal nabídku pro město pracovat jako placený cyklokoordinátor a aktivně se tak podílet na dostavbách cyklostezek, začení ap.

Více o kladenské Velo Akadamii na webových stránkách www.veloakademie.cz

 

Zpět