Středočeši na ME MTB U15 a U17 v Grazu

20. 8. 2015

Ve dnech 10. - 14. srpna se v rakouském Grazu uskutečnilo ME MTB pro kategorie žáků a kadetů. Formát této akce je zajímavý tím, že v sobě spojuje hned několik disciplín a závodí se jak v jednotlivcích, tak také v družstvech, které je vždy složeno ze dvou chlapců a jedné dívky. V závěrečných výsledcích je hodnoceno umístění z XCO, XCM a dovenostních technických disciplín. Česká reprezentace sestavila v každé věkové kategorii dva týmy.

Do nominace se prosadilo hned šest závodníků ze Středočeského kraje. V A družstvu do 15 let to byla Magdalena Mišoňová (Sokol Veltěž) a Tomáš Dudek (Remerx-Merida Team Kolín). Ostatní pak starovali v B družstvech. V mladších to byla Zuzana Kadlecová (Sokol Veltěž), Josef Hladík a David Šulc (oba Ivar CS) a ve starších Josef Kunášek (KH Tour).

Nejvýraznějšího individuálního výsledku dosáhla Magdalena Mišoňová, která mezi dívkami do 15 let obsadila výborné čtvrté místo. Úspěšné byly také oba áčkové výběry, kdy starší dokončili čtvrtí a mladší pátí. B výběr do 15 let dosáhl na 20. pozici a družstvo do 17 let dokončilo dvanácté...

Fotogalerie od Pavla Mišoně:

 

 

Zpět