Středočeský kraj zná své mistry v XCO pro rok 2024

29. 4. 2024

V sobotu 27. dubna svedli závodníci boje o body do Pražského poháru a také o mistrovské tituly ve Středočeském kraji. Závodilo se na tradiční trati na Zličíně, která doznala oproti minulým rokům několika změn v podobě přidání technických pasáží a za příjemného slunečného počasí.

V některých kategoriích se bojovalo o medaile až do posledních metrů, o čemž svědčí minimální rozestupy.

Ze Středočeského kraje se do bitvy o unikátní lité medaile postavilo celkem 64 bikerů a bikerek v deseti vypsaných kategoriích.

Mistry Středočeského kraje pro rok 2024 se stali :

Mladší žákyně: Lucie Rusňáková (Velo Akademie Kladno)
Mladší žáci: Oliver Lodr (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)
Starší žákyně: Nela Drábková (Expres CZ BMD Team Kolín)
Starší žáci: Denis Jogl (CK LOKO Rakovník)
Kadetky: Sofie Salaquardová (BIKE puzzle team)
Kadeti: Jan Vajsejtl (BIKE puzzle team)
Juniorky: Adéla Horká (ALAN TB Cycling team)
Junioři: Marek Lesage (BIKE puzzle team)
Muži: Jan Vajsejtl (BIKE puzzle team)

Osm oddílů registrovaných ve Středočeském kraji vyslalo své závodníky na Mistrovství Středočeského kraje v XCO. Nejúspěšnějším oddílem se stal jednoznačně BIKE puzzle team, který ovládl celkem 4 kategorie a získal celkem 7 pódiových umístění. Dalších 5 týmů (Expres CZ BMD Team Kolín, TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, Velo  kademie Kladno, CK LOKO Rakovník, ALAN TB Cycling team) získalo po jedno mistrovském titulu. ADASTRA Cycling Team letos sice vyšel titulově naprázdno, ale získal druhý nejvyšší počet medailí.

Kompletní výsledky Mistrovství Středočeského kraje MTB XCO 2024 ke stažní zde...