Středočeští cyklisté na LODM získali šest cenných kovů

24. 6. 2015

V úvodní disciplině sprintu eliminátor se olympijskou vitězkou stala Klára Vernerová. Přesto, že měla v kvalifikaci pád a musela o proti nejvetšim soupeřkám jet o jednu rozjížku navíc, v závodě si počínala naprosto suverenně a právem si dojela pro zlato. Druhý cenný kov přidal Tomáš Ježek, který skončil na třetím mistě. Magda Mišonová skončila na pěkném 7.mistě a Pepa Hladik na děleném 15 až 26 místě.

Hned druhý den se postavili na start olympijského cross country. Tentokrát si na náročné, rychlé trati skvěle počínala Magda Mišonová, která si po bezkonkurenční jízdě dojela pro olympijské zlato! Bronzovou medaili v závodě žákyň ještě přidala včera zlatá Klára Vernerová. Ve vyrovnaném a dramatickém  závodě žáku si dobře vedl Tomáš Ježek. Celý závod se pohyboval ve vedoucí šestičlenné skupině, nakonec podlehl jen Patriku Němcovi z Jihočeského kraje. Pepa Hladík, který druhou polovinu závodu bojoval s křecemi dokončil  na 14.místě.

Poslední start, který žáci absolvovali byl silniční závod na velodromu Lopatárna. Střibrnou medaili, tentokrát v závěrečném spurtu vybojovala posléze nejúspěšnější cyklistka olympiády Klára Vernerová. Velkou pochvalu si zasloužila i Magda Mišňová, která Kláře připravila výbornou pozici do závěrečných bojů. Sama pak dokončila na 12.místě. Závod kluků se po taktické bitvě rozhodoval také až v závěrečném spurtu kde si Tomáš Ježek dospurtoval pro 5.místo, Pepa Hladík dokončil na 24. místě.